VK Pošk 1937

Vaterpolo klub Pošk 1937

Poljudski put bb, 21000 Split - - vkposk1937@gmail.com

• Bura pobijedila Juga u derbiju prvenstva

Prašilo se danas žestoko na bazenima u Poljudu. Utakmica je obilovala super potezima u kojima su prednjačile igračice Bure. I Jug je imao svojih dobrih perioda igre,ali sveukupno Bura je bila bolja. VK Bura - ŽVK Jug 12:10.

• Nakon 3 godine pobjeda u Zagrebu

Kakva utakmica na Savi. Prava mala poslastica. Mladost je već nakon prve četvrtine imala 4-0. Bura je ekspresno reagirala i na poluvrijeme vratila na 4-3. U drugom dijelu su naše cure još malo stisle i pobijedile. HAVK Mladost - VK Bura 6:7.

• Visoka pobjeda Bure

Bura je lakočom obračunala sa objektivno puno lošijom ekipom Primorja iz Rijeke. Naše cure su dominirale cijelu utakmicu. Utakmica je večinom izgledala na igru mačke i miša. VK Bura - ŽVK Primorje 23:3

• Bura startala sezonu pobjedom

Napokon je počelo i prvenstvo u ženskom vaterpolu. Ove sezone čak tri ekipe sa pravom pucaju na naslov prvaka. Splitska Bura je u Šibeniku uz 9 pogodaka Butić I. uvjerljivo slavila za prvu pobjedu sezone. ŽVK Viktorija - VK Bura 10:15

• Kup ostaje u Zagrebu

Mladost je teško porazila splitsku Buru u finalu kupa. Žabice su potpunu dominaciju okrunile još jednim peharom u svojim vitrinama. HAVK Mladost - VK Bura 14:1

• Iz poraza u pobjedu vrijednu finala

Kakav preokret u režiji splitske Bure. Nakon treče četvrtine gubile su sa visokih 7:4, ali su ipak smogle snage pa su zadnju četvrtinu riješile sa 5:0 u svoju korist čime su se plasirale u finale kontra Mladosti. VK Bura - ŽVK Jug 9:7

• Sa remijem u FF kupa

Igračice Bure su svoju zadnju utakmicu turnira remizirale sa Jugom. Plasman na FF kupa time nije došao u pitanje. Dapače u polufinalnom susretu ćemo opet gledati susret istih suparnika. VK Bura - ŽVK Jug 6:6

• Bura razmontirala Primorje

U drugome danu turnira splitska Bura je na Poljudu deklasirala riječko Primorje. Točnije naše cure su utakmicu učinile apsolutno jednosmjernom jer gošćama nisu dale ništa. VK Bura - ŽVK Primorje 20:0.

• Bura jednu dobila i jednu izgubila

U prvom danu kvalifikacijskog turnira za ženski vaterpolo kup na poljudskim bazenima Bura je ostvarila polovičan uspjeh. Već standardno su pregazile šibenčanke, ali su izgubile od zagrebačke Mladosti. Slijede dvoboji protiv Primorja i Juga.

• Snovi o tituli prolongirani za dogodine

Zagrebačka Mladost je opet pobijedila Buru u finalu prvenstva Hrvatske. Burice su puno bolje izgledala na ovoj utakmici, ali još uvijek nisu dovoljno dobre da bi skinule Mladost sa prijestolja. Možda dogodine. VK Bura - ŽVK Mladost 6:9.