ZEŠ Split | Novosti http://www.zes-split.hr/ Novosti hr 2011 Zajednica ekipnih šprtova Grada Splita 10 Fri, 18 Oct 2019 19:51:20 Butić zapucao za pobjedu-Baksa obranio Zvonimir Butić je sa zvukom sirene imao šut za pobjedu, ali mađarski golman na golu gostiju iz Berlina je i to skinuo. Kao i mnogo toga večeras što se na kraju pokazalo kao nepremostiva prepreka ka pobjedi. Jadran - Spandau 04 12:12 Fri, 18 Oct 2019 19:51:20 http://www.zes-split.hr/novost/2922/Butic-zapucao-za-pobjedu-Baksa-obranio http://www.zes-split.hr/novost/2922/Butic-zapucao-za-pobjedu-Baksa-obranio Jadran izgubio od Mladosti Porazom Jadrana od Mladosti završio je prvi krug natjecanja u kupu Hrvatske. I jedni i drugi su izborili plasman na splitski FF, Jadran ide na Jug AO, a Mladost na Solarisa. Wed, 16 Oct 2019 22:44:50 http://www.zes-split.hr/novost/2921/Jadran-izgubio-od-Mladosti http://www.zes-split.hr/novost/2921/Jadran-izgubio-od-Mladosti Eksplozija žutih u drugom poluvremenu Svaka utakmica je teška u ABA2 ligi, a to su žuti najbolje mogli osjetiti večeras kada ih je Lovćen u prvom poluvremenu limitirano na 27 koševa. U drugom pak žuta eksplozija i čudesni Gabrić za pobjedu. Split-Lovčen Bemax 72:63

Utakmica sa dva lica. Prvo poluvrijeme blijedo i meko, drugo pak ratničko i pobjedničko. Stvari su dakle u ovoj utakmici krenule loše po Split. Točnije rečeno užasno. Gosti sa Cetinja su dominirali u skoku, a zvijezda večeri je po običaju bio Miloš Popović koji je već u tom prvom poluvremenu bio nadomak double double učinka. Imali su žuti i dosta sreče jer vanjski šut Lovćena nije funkcionirao najbolje što će se kasnije pokazati kao i jedan od razloga njihovog pada.
U drugom poluvremenu sasvim neka druga slika. Samo u trečoj četvrtini smo postigli više koševa nego u prve dvije. U provom redu to moramo zahvaliti odličnoj obrani, ali i vanjskom šutu u kojem je dalekometnim projektilima prednjačio Gabrić. Rikić je uspio zaustaviti Popovića i priči je bio kraj. Umjesto Popovića Bajo je otišao do double-doublea i još jednom bio najbolji igrač žutih na utakmici.
Dubrovački dvojac ispada, Jadran skinuo Galeba Mornar i POŠK su ispali iz daljenjeg natjecanja hrvatskog kupa, a iz dubrovačke skupine dalje idu Jug AO i Solaris. Zagrebačka skupina je tek danas započela i favoriti Mladost i Jadran su upisali lake pobjede. Tue, 15 Oct 2019 21:21:38 http://www.zes-split.hr/novost/2919/Dubrovacki-dvojac-ispada%2c-Jadran-skinuo-Galeba http://www.zes-split.hr/novost/2919/Dubrovacki-dvojac-ispada%2c-Jadran-skinuo-Galeba Mornar i POŠK izgubili Mornar i POŠK su izgubili prve utakmice četvrtfinalnog turnira u Dubrovniku. POŠK očekivano od Jug AO, a Mornar neočekivano od šibenskog Solarisa. Za jedne i druge su male šanse za prolaz na FF.

Solaris-Mornar 6:5
Jug AO-OVK POŠK 23:4
Split 2010 do treče pobjede u nizu Rukometašice Splita 2010 su došle do treče pobjede u nizu. Odigrale su naše djevojke još jednu vrlo dobru utakmicu u kojoj je su Stojanov i Buljan postigle 17 od 27 domačih pogodaka. Split 2010-Dugo selo 55 27:25 Sun, 13 Oct 2019 21:26:49 http://www.zes-split.hr/novost/2917/Split-2010-do-trece-pobjede-u-nizu http://www.zes-split.hr/novost/2917/Split-2010-do-trece-pobjede-u-nizu Jadran deklasirao Partizana Jadran je deklasirao Partizana u susretu u kojemu smo očekivali puno više od gostujućeg sastva. Jadran je danas izgledao odlično i pali bi i mnogo jači suparnici da su danas bili na Poljudu. Jadran-Partizan 18.11 Sat, 12 Oct 2019 21:23:38 http://www.zes-split.hr/novost/2916/Jadran-deklasirao-Partizana http://www.zes-split.hr/novost/2916/Jadran-deklasirao-Partizana Škrljevo nadskakano i raketirano Split je na Gripama uvjerljivo slavio protiv Škrljeva koje nije imalo nikakave šanse za ništa osim poraza. Na kraju gosti moraju biti zadovoljni što rezultatski deficit nije bio i veči. Kuriozitet utakmice je što su se svi žuti upisali u strijelce. Split-Škrljevo 97:78

Pobjeda je dušu dala za zaliječiti otvorene rane nakon dva poraza. Žuti su večaras izgledali dobro, na trenutke jako dobro. Ima još puno prostora za napredak, a veseli i činjenica da su se večeras baš svi koji su bili na parketu upisali u strijelce. Kedžo je izgledao ubojito kao i prije dvije sezone, Marčinković lepršavo i razigrano kao po običaju. Bajo se prometnuo u jednog od glavnih igrača, Rikić sve bolji, a Morrisa stvarno vrijedi pričekati jer svaki njegov dodir sa loptom je klasa više. U utakmicu je na kraju ušao i mlađahni Perasović koji je utakmicu završio atraktivnim zakucavanjem, zakucavanjem kojega smo posljednji puta imali prilike vidjeti u Beograd daleke 1991. u aranžmanu jednog i jedinog Tonia Kukoča.
Kud plovi bijeli brod AFCU slavi protiv Splita koji niti u ovoj utakmici nije pokazao nikakav pomak na bolje. Puno krivih dodavanja, krivih odluka i promašenih prilika za još jedan poraz. AFCU-Split 3:2

Kuda plovi bijeli brod nakon tri poraza i nula bodova na svome kontu teško je reči. Danas vjerojatno nisu zaslužili izgubiti jer su imali više prilika za gol, zapucali su i dvije akumulacije, ali gol AFCU-a kao da je bio začaran za družinu Tea Strunje. Teško je uopće pobrojati što su sve propustili realizirati igrači Splita, ali nekako nam najupečatljivije ostaju dvije situacije u kojima su sa samo nekoliko metara udaljenosti od gola Marić i Kirevski nakon idealnog proigravanja promašili loptu. Jedan na jedan da i ne spominjemo. Osim tih situacaija i dvije nerealizirane akumulacije bilo je tu gomila loših dodavanja, lošeg čitanja igre, te neodlučnosti u trenucima kada se trebalo i moglo šutirati izvana.
Slijedi trotjedna pauza koja je stigla kao naručena s obzirom na psihičko stanje ekipe. Osim toga stiže i još jedno pojačanje za kojega se svi skupa nadamo da je bolje od ovih koji su več tu.
Odgovore na pitanje kuda plovi bijeli brod saznati ćemo več sljedeće kolo na Gripama kada nam u goste dolazi Uspinjača - Gimka.
Minus 7 u Novom pazaru Drugo kolo ABA 2 lige i prvi poraz za žute u Novom pazaru. Korač je vodio domače do pobjede sa double double učinkom, a žutima nije pomoglo ni Kedžin double double ni Marinkovićevih 22 koša. Novi pazar-Split 92:85 Wed, 09 Oct 2019 20:03:17 http://www.zes-split.hr/novost/2913/Minus-7-u-Novom-pazaru http://www.zes-split.hr/novost/2913/Minus-7-u-Novom-pazaru