Crni dan malog baluna

27. travnja 2013. u 21:51 / KLUB: MNK Split

Grad Split vise nema prvoligasa. U odlucujucoj utakmici Osijek je bio bolji poslavsi drzavnog prvaka u zaborav. Splicani su u zadnjem kolu imali sve u svojim rukama, ali nisu bili dovoljno koncentrirani. MNK Split Tommy - MNK Osijek 4:7

Dogodilo se upravo ono čega smo se svi pribojavali. Od petka navečer Split više nema niti jednog prvoligaša u malom nogometu. Iako su igrači Split Tommya imali šansu pred svojom publikom izboriti opstanak no Osijek se pokazao kao tvrd orah. Sve je još kako tako dobro izgledalo do 30 minute susreta kada je rezultat bio poravnan 4:4. Međutim gosti su već u sljedećoj minuti poveli golom najboljeg igrača utakmice Gorana Dakića. Split tada vadi vratara i pokušava sa viškom igrača doči do izjednačenja i mogućeg vodstva. To im je u ovoj sezoni više puta polazilo za nogom. Međutim Osijek se odlično branio, spličani upropaštavali svoje kakve takve prilike za udarac, a iz kontre su na praznu branku upadali golovi. Kraj utakmice je dočekan sa velikom tišinom. Kako na parketu tako i u dvorani. Prvak Hrvatske seli u drugu ligu, a grad Split kolijevka malog nogometa više nema prvoligaša.