Split 2010 drži primat u gradu

4. prosinca 2022. u 19:56 / KLUB: ŽARK Split

Split 2010 i dalje drži primat u gradu pod Marjanom. Akademke su ih danas namučile, ali kvaliteta i iskustvo su se pokazalo presudnim za pobjedu. ŽARK Split-Split 2010 25:29

Pravi gradski derbi je odigran na Gripama u skoro punoj dvorani. Pobjeda je bila bitna i jednima i drugima jer se radilo o primatu u gradu. Split 2010 kvalitetniji i iskusniji, a ŽARK poletniji i gladan velikog sklapa. Prvo poluvrijeme je završilo izjednačeno. Drugo je pak bolje otvorio ŽARK i u jednom trenutku imao dva gola prednosti. Split 2010 je do 40. minute stigao prednost i do kraja je nije ispuštao. ŽARK je imao još jednu priliku za priključak na 5 minuta prije kraja kada su za -1 promašile svoj drugi od ukupno tri promašena sedmerca. I to je bio kraj svih njihovih nadanja da mogu doći do pobjede. Do kraja je Split 2010 samo dizao prednost do konačnog rezultata.