Split opet kiksao u ABA ligi

7. veljače 2021. u 21:05 / KLUB: KK Split

Split je opet kiksao u bitnoj utakmici. Kada god treba žuti nemaju ideju kako doći do pobjede. Zadar je uz prosječnu igru trijumfirao i što je najgore napravio razliku koja im daje prednost na kraju, ako na kraju budemo izjednačeni u pobjedama. KK Split-KK Zadar 76:89

Zadar je pobjedio na Gripama u utakmici u kojoj je Split prvih 30 minuta prospavao. Teško je shvatiti da jedna ekipa može u samo 24 sata imati ovolike oscilacije u igri kao što je Split imao u ove dvije utakmice. Od uvjerljive pobjede u nebitnoj utakmici do uvjerljivog porza u bitnoj utakmici. Gdje je zapelo u odnosu na jučer pitanje je svih pitanja za struku žutih. Reketom i utakmicom je gospodario Onuaku pored kojih su naši centri izgledali smiješno. Međutim uzrok poraza ipak treba tražiti u nečemu drugome. Za razliku od jučerašnjeg susreta Split nije imao potrebnu energiju da pobjedi. Mlade snage su zamijenili stariji i iskusniji čiji je ritam igre u potpunosti odgovarao gostujućem sastavu koji je od početka do kraja ove utakmice znao što radi i što želi. Split je imao priliku za povratak ulaskom Gizdavčića na startu posljednje četvrtine pa kasnije i Perasovića kada je napokon ubrzao igru. Uspjeli su se žuti primaknuti, ali za bilo što više od toga bilo je prekasno. Pri rezultatu 70:82 otvorene trice su promašili Gizdavčić i Vranković i ova utakmica je bila gotova. Sada je sasvim jasno Splitu slijedi grčevita borba za opstanak u elitnom natjecanju.