Umut presudio pobjednika

3. veljače 2021. u 21:10 / KLUB: HNK Hajduk

Umut je presudio pobjednika u dvoboju protiv Istre 1961. Puležani su se pokazali kao bojažljiva ekipa i bijeli su zaslužili tri boda. Istra praktički nije imala prilike, a Umut je promašio i penal što prerasta u veliki problem. HNK Hajduk-NK Istra 1961 1:0

Bijeli su uzeli tri boda u utakmici koja je imala veliku težinu. Neuspjeh bi sasvim sigurno gurnuo Hajduka u borbu za opstanak što naravno još uvijek nije isključeno s obzirom na predstojeći raspored. Bijeli su odlučno krenuli u ovaj susret i sasvim zasluženo su vrlo brzo došli do vodstva golom Umuta Nayira. Golu je prethodila odlična solo akcija odnosno dribling Todorovića. Nije dugo prošlo i Jairo je izborio penal. Odgovornost je preuzeo Umut Nayir, ali niti on nije pogodio sa bijele točke. Njegov udarac je pogodio lijevu stativu i tako se nastavio niz promašenih penala ove sezone. Od toga trenutka pa do kraja utakmice Hajduk više nije igrao apsolutno ništa .Do kraja poluvremena Istra 1961 je uspostavila terensku ravnotežu. Gosti su i u drugome poluvremenu imali nešto više od igre, ali bez izglednijih prilika ili neke suvisle akcije. Stekao se dojam da mogu postići gol samo ako Hajdukova obrana napravi neku krucijalnu pogrešku, Na našu sreću to se nije dogodilo i bodovi su ostali na Poljudu, Na samome kraju Čuić je imao veliku priliku za gol, ali je vratar Istre to lakočom obranio.