Bura u finalu protiv Mladosti

6. travnja 2012. u 19:10 / KLUB: VK Pošk 1937

Bila je to vrlo tvrda utakmica. Teška za igrat kao i prva u Splitu. Ovoga puta naše djevojke su imale i jako loš ulazak u utakmicu gdje im je domaća ekipa jednostavno dolazila do gola i otišla već u prvoj četvrtini na visokih 4-1.

Trener Savin na mini odmoru budi svoje igračice iz zimskoga sna i onda kreće lov na izjednačenje. Do kraja treće četvrtine rezultat je prihvatljivih 8-8. I napokon se Bura potpuno budi i mete sve pred sobom u zadnjoj četvrtini kada daju 4, a primaju samo jedan pogodak za konačnu pobjedu i prolaz u finale.

Među Buricama je važno istaknuti odličnog vratara Irenu Barišić i šesnaestogodišnju Butić koja je dala 4 pogotka. Beka je na vrhunskom nivou odigrala Nataša Jovanović.

U finalu u seriji na dvije pobjede ih čeka zagrebačka Mladost, koja je sastavljena od Burinih bivših igračica. Ako Bura uspije zaustaviti inače teško zaustavljivu Josipu Šuprahu, obrana naslova prvaka Hrvatske ne bi trebala dolaziti u pitanje.

[Piše: "Zeško"]