Lokomotiva ukrala Almeidino slavlje

24. rujna 2017. u 21:36 / KLUB: HNK Hajduk

Došlo je vrime da i Lokomotiva u zadnjim sekundama uzima Hajduku bodove na Poljudu. Dakle nakon Dinama i filijala je postala problem. Poveli su "lokosi" golom Krstanovića, preokrenuo Almeida, a Capan utišao Poljud. HNK Hajduk-NK Lokomotiva 2:2

Nakon što su Rijeka i Dinamo remizirali pojavila se velika prilika da Hajduk smanji zaostatak za vodećima. Svi smo se nadali da će Lokomotiva biti lak protivnik, ali to nije bilo tako. U prvom poluvremenu smo gledali bezidejni Hajduk koji je teško dolazio do gola, a jedini pokušaji vrijedni spomena su bili u 35.minuti kada je nakon ubačaja pogođena vratnica, a čistili su "lokosi" i sa gol crte u nastavku akcije. Lokomotiva je u tom prvom dijelu dva puta zaprijetila, jednom preko Krstanovića, a drugi put u najboljoj prilici na utakmici Stipica brani Ivanušecu.
Na odmor su bijeli ispraćeni zvižducima što su svakako i zaslužili. Drugi dio utakmice je bio zanimljiviji za gledatelje i vidjeli smo čak 4 gola. Prvo je povela Lokomotiva golom Krstanovića. Odlično je proigran od strane Karačića.
Hajduk je preokrenuo susret golovima Almeide. Tek što je ušao u igru postigao je izjednačujući gol. Posljedica je to velikog pritiska koji je napravio Hajduk. I kada se mislilo da će utakmica završiti 1:1 na ubaćaj Saida HUGO ALMEIDA pogađa za 2:1 i baca Poljud u trans. Međutim čovjek odluke kako se tada činilo nije dugo uživo u trenutku slave. Hajdukovci su u zadnjim sekundma izgubili loptu na uz aut liniju negdje na sredini terena iz čega se rodila akcija u kojoj je Sivonjić oštro ubacio, Stipica
kratko odbio, a Capan poentirao za novi remi i konačni rezultat 2:2.