Paško Ivančić donio Nadi novi RRC naslov

4. ožujka 2017. u 18:03 / KLUB: RK Nada

Ragbijaši Nade i Dalmacije su odigrali izvrsnu finalnu utakmicu. Dalmacija je bila bolja prvo poluvrijeme kada je vodila 3:0, a Nada drugo kada je jednu odličnu akciju zgoditkom okrunio Ivančić, a Rosso pretvorio za naslov. RK Dalmacija-RK Nada 3:7

Odluka o prvaku RRC lige je pla u 73. minuti ovoga susreta kada je Paško Ivančić probio po desnoj strani i zabio zgoditak kojega je pretvorio Rosso. Dalmacija je bolje igrala u prvom dijelu susreta gdje su vodili sa 3:0 pogotkom iz kazne Pavlovića.
Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo Nadi. Igralo se praktički samo na polju Dalmacije, a Nada je neprestano bila blizu. Na pet metara više puta, ali nikako nije išlo Čvrsta obrana Dalmacije i greške u napadu su stvarale dojama da će Dalmacija odnijeti pehar namijenjen prvacima. Međutim jednom se i to moralo dogoditi, jer splitski pritisak je bio neviđen. Odlična akcija, stvoren višak i Ivančić za novu titulu splitskih ragbijaša.