Najbolji poraz-Said postigao eurogol

18. kolovoza 2016. u 20:51 / KLUB: HNK Hajduk

Hajduk je izvukao najbolji poraz na teškom gostovanju u Izraelu. Maccabi je bio opasniji i bolji. Hajduk se uglavnom branio, a gol nade za prolaz u grupnu fazu Euro lige je postigao Said. FC Maccabi-HNK Hajduk 2:1

Hajduk ima cilj. Pobjeda na Poljudu od 1:0 vodi u skupine Europske lige. Naravno da to neće biti lako, ali nakon današnje predstave sve je moguće. Trebali su žuti iz Tel-Aviva napuniti gol Kalinića, ali nisu.Kale je brania dobro, a sa gol crte je čupao Ismaili. Prava napast za bijelu obranu je bio Ben Chaim preko kojega je pao drugi gol za domačina. Sva sreča da je dobia treči žuti pa ga neće biti u uzvratu. Hajduk je dobrok izgledao samo onda kada je igrao presing. To je očito igra koja ne paše Maccabiu. I to svakako treba uzeti u obzir za uzvrat kada se traži čudo, jer istini za volju prolaz u Skupine Euro lige bi stvarno to i bilo. Golove za Maccabi su postigli Alberman u 9. minuti nakon što je hajdukova obrana po ko zna koji put ove sezone ispala smiješna i Scarione u 78. minuti nakon prodora Ben Chaima kada bi najvjerojatnije i slijepac pogodio. Hajdukov gol nade je postigao odlični Said u 56.minuti kada se otresao svog čuvara u šesnaestercu i pravom bombom kroz uši probušio Rajkovića. I na kraju može li Hajduk izbaciti Maccabi. Naravno da može jer mi spličani u čuda vjerujemo.