Hajduk nakon velike muke do pobjede

28. studenog 2015. u 16:50 / KLUB: HNK Hajduk

Hajduk je upisao novu prvenstvenu pobjedu u Zagrebu u gostima sa 2:0. Bijeli su poveli golom Tudora u 17. minuti, nakon šta ga je Bencun proigrao loptom u prostor, a on se u maniri rasnog strijelca odlično snašao, zaobišao vratara Livakovića i pogodio prazan gol. Iamo je Hajduk u prvome dijelu više od igre. I kada je isključen zagrebaš Šulc izgledalo je da će utakmica imati miran završetak. Međutim drugi dio utakmice je pripao zagrebašima koji su sa igračem manje pritisnuli Hajduka. Imali su i jednu izvrsnu prigodu nakon greške Bijia, ali na svu sreću nisu pogodili. Pogodak za 0:2 je dao Bencun nakon proigravanaj Juranovica na samome kraju utakmice i to je donekle popravilo loš dojam drugog poluvrimena.
Inaće vrijedno je napomenuti da je sudac Strahonja dosudio dva penala. Prvi za Zagreb, a drugi za Hajduk, a jedan i drugi spadaju u rubriku vjerovali ili ne. Penal Milovića nad Bobanom se vjerojatno nebi svirao nikad, a možda ni tada, dok za penal nakon udarca Jeffersona treba hitno poslati Strahonju u okuliste jer je balun pogodija obrambenog igrač u predijelu grudi. Sva sreća da su i Boban i Caktaš pogodili stative pa te krive odluke nisu niti malo utjecale na rezultat ove utakmice.