Acquachiara u finalu - Caprani branio čudesno

4. ožujka 2015. u 21:08 / KLUB: VK Mornar

Ništa od toliko priželjkivanoga finala. Acquachiara je i u ovu utakmicu ušla odlično,te praktički početkom 3. četvrtine rješila pitanje pobjednika. Mornar BS je nakon toga imao seriju od 5-0, ali to nije bilo dovoljno.VK Mornar BS - VK Acquachiara 7:7

Sve ono što smo priželjkivali za našega vratara Kačića dogodilo se na drugoj strani. U redovima Acquachiare čudesnu noć je imao vratar Caprani koji je skupio nevjerojatnih 16 obrana i tako svojoj ekipi pomogao u prolazu u finale Eurocupa. Da će to biti teška noć za mornarevce dalo se naslutiti odmah na početku utakmice kada je Caprani skinuo čisti zicer Čaglju sa nekih 2 metra pri rezultatu 0:0. Nakon toga su talijani poveli golom Luonga. Mornar BS je izjednačio golom Gluhaića i na tribinama je nastao delirij. Euforična publika je napravila pravu južnačku atmosferu. Međutim stvari su se malo pomalo komplicirale za splitski sastav jer je Caprani branio sve bolje i bolje dok su sa druge strane talijani iz napada u napad povisivali svoje vodstvo. Na odmor se otišlo sa 2:4. Svi su očekivali da će se momci trenera Vrdoljaka nakon poluvrimena u bazen vratiti odlučniji u tome da naprave nemoguće. Međutim nije bilo tako. Acquachiara je golovima Paškvalina i Lanzonia otišla na prevelikih 2:6. Ali tu nije bio kraj. Mornarevci vade zadnje atome snage i kreču u opću jurnjavu barem za pobjedu jer prolaz je bio nemoguć. U sljedečih 9 minuta obrana na čelu sa Kačićem ne prima gol, a Burić, Marelja, Zović i Gluhaić postižu 5 golova u nizu za vodstvo od 7:6. I kada su svi vidjeli pobjedu Mornara gol za talijansku ekipu je postigao Luonga čime je utakmica završena. Završena kao i Mornareva prića u Europi. Bez obzira na ispadanje mornarevci moraju bii zadovoljni svojim nastupima u Europi ove sezone. Došlo se do polufinala i to nije malo, pogotovo kada se zna da Mornar godinama nije igrao Eurocup jer gradske vlasti nisu pokazivale interesa za to. Sada samo treba nastaviti sa radom i dogodine napasti još žešće.