Žuti slavili u neizvjesnoj završnici - Kedžo 29p

13. prosinca 2014. u 23:23 / KLUB: KK Split

Košarkaši Splita su odigrali još jednu neizvjesnu utakmicu u kojoj su na kraju ipak zasluženo slavili. Napokon je ostvarena jedna tijesna pobjeda, ali vrlo skup s obzirom na ozljede Filipovića i Tešije. KK Split KK Slavonski Brod 83:79

Na Gripama je odigrana još jedna dramatična utakmica. Žuti su po nekom uobičajenom receptu držali protivnika u životu dovoljno dugo da se na kraju moraju tresti za pobjedu. Na poluvrimenu je bilo +10, a na kraju je sve mirisalo na jošjednu veliku frustraciju. Poraz bi vjerojatno Split zacementirao na zadnjem mjestu tablice gdje im objektivno po igračkom kadru i onome što pokazuju večim dijelom utakmice odnosno bar do 3. četvrtine definitivno nije mjesto. Što se dešava u glavama igrača teško je dokučiti. Gdje je preid i zbog čega protivnika ne razbiju do kraja kada im se za to pruža prilika je pitanje na koje će stručni stožer morati pronaći nekakav suvisli odgovor. Jer kada se malo bolje promisli sa još 2 pobjede koje su realno trebali ostvariti sada bi bili u izvrsnoj poziciji i vjerojatno bi se već sada razmišljalo o ligi za prvaka. Ovako čeka nas neizvjesni drugi dio prvenstva sa još neizvjesnijim igračkim kadrom. Naime Tešija je slomia nogu i vjerojatno ga neće biti do kraja sezone, Filipović je dobija 8 šavova na čelu i dobro je i proša, a najveći problem stvara mogući odlazak Kedže koji je u ovoj utakmici sam odveo svoju ekipu do pobjede sa 29 p i valorizacijom 33 čime je naravno bia i prvo ime ovoga susreta. Žuti trebaju svježu krv na poziciji playa, na poziciji šutera, na poziciji Tešije koji će izbivati sa parketa i svakako i nadsušno trebaju ostanak Matea Kedže. Ako se te stvari poslože sve je moguće. Pa čak i ABA liga.