Split 2010 slavio u trileru - Kežić za pobjedu

31. listopada 2014. u 20:38 / KLUB: ŽRK Split 2010

Odličnu utakmicu su odigrale igračice Splita 2010. Prvi dio utakmice su gubile, a onda je na gol Splita stala Magdalena Ečimović, donijela sigurnost u obrani dok je napad polagano stizao rezultat. ŽRK Split 2010 - ŽRK Umag 23:22

Split 2010 je slavio u pravom trileru od utakmice. Gošće su vodile skoro cijelu utkamicu, ali im uporne spličanke nisu davale da se odlijepe. Več krajem prvoga dijela dalo se naslutiti da će Split 201 ove noći slaviti. Da su naše cure bile prisebnije i pogodile dva zicera već bi vodile i u prvome dijelu. Međutim ništa zato jer je u drugome poluvrimenu sve silo na svoje misto. Velike zasluge za to idu mladoj ali veličanstvenoj Magdaleni Ečimović koja je zatvorila sve prilaze svome golu. Obrana je počela igrati ozbiljnije i čvršće, a u napadu je sve konce u svojim rukama držala najbolja od crvenih Renata Kežić. Dirigirala je sa napadom i izluđivala trenera Umaga. Nije bilo lijeka za to. Umag je u jednom trenutku imao šansu. Vodstvo i igračicu više, ali nisu ništa napravile. Dapaće Milka Divić je sa svojim dalekometnim projektilima u 49. i 51. minuti pokrenula alvinu koja se više nije mogla zaustaviti. Surjan i Čović su ubadale sa krila, Kežićka po sredini, a vrijedan gol je dala i pivot Nikolina Marić Banje. Minutu prije kraja loptu u ruke je primila Kežić koja se kroz sredinu pod faulom zabola u srce gostujuće obrane i poentirala za konačni rezultat. Umag je imao zadnji napad i nekih pola minute da dođe do izjednačenja, ali nisu uspijele uputiti ozbiljan udarac.