Pukli u zadnjoj četvrtini

29. listopada 2014. u 22:12 / KLUB: KK Split

Žuti su vodili cilu utakmicu, održavali prednost i bili bolja ekipa sve do te zadnje četvrtine kad ih više ništa nije išlo. Zatajia je šut, obrana je bila spora a spretni i sretni Kaštelani su došli do pobjede. KK Ribola Kaštela - KK Split 85:83

Odličnu utakmicu su mogli vidjeti gledatelji u Sokolani. Puno dobrih akcija dvoboja, odlične šuterske role i zanimljivu igru mladoga Filipovića u redovima Splita, te Klarice u redovima Kaštela. Prva četvrtina je pripala žutima jer je u pucačkom dvoboju Mimica bio bolji od Rančića. Druga četvrtina je otišla na stranu Kaštela i to za nijansu odnosno za raspoloženoga Klaricu koji u tim trenucima drži svoju ekipu u životu. Treća je opet pripala Splitu jer su Filipović, Mustapić i Kedžo bili za nijansu bolji od Rančića i društva. Međutim onda je došla ta kobna zadnja četvrtina u kojoj je Split izgledao umorno, tromo i pročitano. Filipović više nije mogao, Mimica je bia dobro čuvan, nekoliko čistih šuteva promašio je indisponirani Matić, a lopta više nije htjela ni Kedžu. Sa druge strane Rančić je radio razliku sa koševima i sa stvaranjem čistih šuteva svojim suigračima. Istakli su se Došen, Biočić i neuhvatljivi Klarica. Split je imao zadnji napad za poravnanje ili pobjedu, ali Filipović se zabio u stranu bez valjanoga razloga i nerezonski šutnuo u prazno i za konačnu pobjedu Kaštela. Biti će dovoljno vremena za analizu ove utakmice i vjerojatno će se i iz ovoga poraza izvući neki valjani zaključak. Činjenica je da su igrači koji su igrali ovu utakmicu dali sve od sebe u ovome trenutku. Može li bolje . MORA