Pukla petarda u Zagrebu-2 gola Kouassia i Gotala

10. kolovoza 2014. u 21:45 / KLUB: HNK Hajduk

Hajduk je superiorno pregazio friško pojačanu Lokomotivu. U prvoj minuti Kouassi je pogodio za vodstvo bilih. Šasnse i golovi su se redali ka po traci. Točku na i postavlja Kouassi pred sam kraj utakmice. NK Lokomotiva - HNK Hajduk 2:5.

Utakmica je počela maestralno za hajduka. Već u 14 sekundi bijeli su poveli predivnim eurogolom Koussia. Malo zatim već u 2. minuti Lokomotiva golom Mišića poravnava rezultat. Vweć tada je bilo jasno da ćemo gledati potpuno otvorenu utakmicu u koj će pobijediti ona ekipa koja postigne više golova. I bilo je tako. Hajduk je diktirao ritam i odlično kombinirao u zadnjoj liniji Lokomotive, a fantastični Sandro Gotal je na brzinu utrpao dva gola u Lokomotivinu mrežu. Izgleda da je Hajduk napokon dobija pravo pojačanje u napadu. Već u 20. minuti je bilo 1:3 za Hajduka. Svoje prilike je u ovoj utakmici imala i Lokomotiva, ali im zvijezde ovoga puta nisu bile naklonjene. Pred sam kraj prvoga dijela su ostali bez igraća zbog crvenog kartona i sve se tada slilo na hajdučki mlin. U drugome dijelu je suđen i penal za bile koi je realizirao Maloča. Lokomotiva je i sa igračem manje uspijela postići drugi pogodak. Međutim sve je na kraju još jednim vrhunskim golom začinio Kouassi koji je opravdao ukazano povjerenje trenera Tudora. Sve u svemu odlična nogometna predstava u kojoj su bili apsolutno zaslužili pobjedu.